04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1
+380 44 481 44 74 journselect@univ.kiev.ua

Яких магістрів ми готуємо

В Інституті журналістики здійснюється підготовка магістрів за спеціальністю “Журналістика”. Набір відбувається на такі дослідницькі та професійно-орієнтовані освітні програми:

 • Соціальні комунікації
 • Медіакомунікації (програма подвійного дипломування з Університетом імені Адама Міцкевича у м.Познані, Польща)
 • Журналістика та медіакомунікації (включає спеціалізації: журналістика, реклама, зв’язки з громадськістю, видавнича діяльність та медіаредагування, медіакомунікації)
 • Журналістика і соціальна комунікація (мова навчання англійська) / Journalism and social communication
 • Спортивна журналістика (спільно з Національним університетом фізичного виховання і спорту України)
 • Мовлення на зарубіжні країни
 • Військова журналістика

Медіакомунікації (програма подвійного дипломування з Університетом імені Адама Міцкевича у м.Познані, Польша)
(дослідницька освітня програма, нормативний термін навчання 2 роки)

Освітня магістерська програма «Медіакомунікації (програма подвійного дипломування з Університетом імені Адама Міцкевича у м.Познані, Польша)» відкрита Інститутом журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка спільно з факультетом політичних наук та журналістики познанського університету імені Адама Міцкевича, який є одним з лідерів європейського освітнього процесу.   (wnpid.amu.edu.pl).

Програма має мультидисциплінарну платформу  і ставить за мету дати студентам високий рівень компетенцій,  практичні навички роботи  та теоретичні знання в системі сучасних медіакомунікацій.

Під час навчання в магістратурі студенти опанують комплекс ефективних інструментів  для роботи на сучасних комунікаційних ринках, навчаться здійснювати глибинні медіа дослідження,  керувати медіапроектами, розуміти нові виклики і тренди медіа, аналізувати та прогнозувати зміни світового та вітчизняного медіаландшафту.

Студенти матимуть змогу дізнатися про кращі європейські практики комунікативних технологій, медіаекономіки, медіакритики, медіапсихології, медіаналітики, нових медіа  та міжкультурних комунікацій.

Перший та четвертий  семестри навчання проходить в Інституті журналістики, другий і третій семестри – у місті Познань, Польща.

Докладний алгоритм вступу до познанського університету імені Адама Міцкевича

У результаті навчання магістри отримують два дипломи: Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю “Журналістика”, освітня програма “Медіакомунікації” та Університету імені Адама Міцкевича за спеціальністю “журналістика та суспільні комунікації”.

Наші випускники матимуть необхідні знання для:

 • управління складними технологічними завданнями та експертизи проектів в галузі медіакомунікацій;
 • професійної діяльності в конвергентному середовищі ;
 • роботи в медіадослідницьких організаціях та креативнх індустріях;
 • створення медіа продуктів для країн Європейського Союзу та глобальних ринків.

Спортивна журналістика
(професійно-орієнтована освітня програма, нормативний термін навчання 1 рік і 4 місяці)

Освітня магістерська програма «Спортивна журналістика», відкрита при координації Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка і Національного університету фізичного виховання і спорту України, має на меті дати студентам професійні навички в сфері журналістики: розуміння суті спортивної журналістики та її місії в сучасному суспільстві; бачення загальних тенденцій  і перспектив розвитку українських і закордонних спортивних ЗМК; вивчення методів роботи спортивного журналіста в різних медіа. Студенти знатимуть сучасні тренди сфери фізичної культури і спорту, актуальні проблеми спортивного менеджменту, вивчатимуть спортивну психологію, спортивне право, агенційну діяльність у спорті, специфіку роботи прес-служб клубів, федерацій та прес-секретарство, статистику і прогнозування у спорті тощо.

Під час навчання в магістратурі студенти навчаться самостійно збирати фактичні дані, необхідні для створення журналістського твору спортивної тематики; використовувати актуальні довідкові знання для практичної підготовки матеріалу; створювати самостійні спортивні журналістські матеріали для певного ЗМК (в залежності від спеціалізації). Всі студенти магістратури проходитимуть практику в провідних вітчизняних медіа, тісно співпрацюватимуть із Асоціацією спортивних журналістів України.

Наші випускники матимуть необхідні знання для:

 • професійної діяльності в будь-яких видах ЗМІ;
 • роботи спортивним аналітиком, спортивним оглядачем, теле-радіо коментатором, співробітником прес-служб спортивних федерацій, державних і приватних спортивних компаній;
 • організації роботи прес-центру під час спортивних заходів.

Військова журналістика
(професійно-орієнтована освітня програма, нормативний термін навчання 1 рік і 4 місяці)

Освітня магістерська програма «військова журналістика» відкрита Інститутом журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка і має на меті дати студентам професійні навички у сфері журналістики, уявлення про роль і завдання журналістів у світових конфліктах та у військовій агресії Росії проти України, про інформаційні виклики в умовах гібридної війни, про сучасні інтернет-технології журналістів у боротьбі з ворожою пропагандою агресорів, про комунікаційні процеси і дії журналістів у зонах заморожених конфліктів Студенти дізнаються про мету і завдання журналістів, технології ЗМІ на визволених територіях України та інших країн Європи, в яких відбувались військові конфлікти, безпеку журналістів в умовах бойових дій, журналістські розслідування під час військових конфліктів, безпеку журналістів і їх дії в умовах роботи ворожих спецслужб та мінімізація ризиків, діяльність ЗМІ та журналістів у зонах розмежування бойових дій і конфліктів, поведінку журналістів у масових заходах з великою кількістю людей і ризиком терористичних актів.

Під час навчання в магістратурі студенти навчаться самостійно збирати матеріали на військову та іншу силову тематику, створювати самостійні матеріали на військову тематику, матеріали, які б орієнтували населення на певну поведінку і безпеку в прифронтовій і фронтовій зоні, а також допомогли б зрозуміти, де ворог за допомогою своїх спецслужб розставляє пастки. Всі ці навики будуть надані разом зі спеціалістами, практиками певних спецслужб і матеріали будуть опубліковані як у загальних ЗМІ, так і у військових медіа.

Наші випускники матимуть необхідні знання для:

 • професійної діяльності в усіх ЗМІ;
 • роботи військовим журналістом, співробітником певних перс-служб відповідних відомств;
 • організації роботи прес-центру як у зоні бойових дій, так і за її межами.