04119, м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 36/1
+380 44 481 44 74 journselect@univ.kiev.ua

Міжнародна редакція ЗМІ

Освітньо-професійна освітня програма, нормативний термін навчання 1,5 р.

Добра новина для всіх випускників бакалаврату, які хотіли б стати зірками міжнародної журналістики: в Інституті журналістики Київського університету Шевченка цього року ВПЕРШЕ відкривається магістерка «Міжнародна редакція ЗМІ». Вступити на цю програму може бакалавр БУДЬ-ЯКОЇ спеціальності БУДЬ-ЯКОГО українського вишу. Щоправда, певну перевагу мають випускники-журналісти, рекламісти-піарники та видавці – вони мають просто скласти влітку вступний іспит (його програму можна побачити за посиланням http://www.journ.knu.ua/abit/wp-content/uploads/2018/03/inzmi.pdf). Бакалаври інших спеціальностей – від істориків, політологів та філологів аж до ядерних фізиків – мають у травні пройти в Києві в Університеті ім. Шевченка додаткове випробування (його програма тут http://www.journ.knu.ua/abit/wp-content/uploads/2018/02/additionalex.pdf).

Чому саме ця програма по міжнародній журналістиці, а не якась інша? Вона має три незаперечні переваги.

  1. Ця програма – освітньо-практична, а не освітньо-наукова. Тобто зі студентів готуватимуть не журналістикознавців, а журналістів, не науковців, а практиків. Її випускники працюватимуть в редакціях та телеканалах, їздитимуть з мікрофоном по світу, а магістри-науковці описуватимуть їхні здобутки в наукових статтях. До того ж тривалість цієї програми – 3 семестри, а не 4, як у науковців, – економія і часу, і грошей.
  2. Київ – не лише столиця і гарне місто на схилах Дніпра. Тут ще розміщено редакції майже всіх провідних медій України. Студентам цієї програми гарантовано стажування та практика в них. Тебе посадять на коня, а чи зможеш ти на ньому поїхати – залежить уже від тебе.
  3. Програму ведуть викладачі, які водночас є знаними журналістами-міжнародниками – працювали і працюють у провідних українських медіях. Є жорстока приказка: хто вміє – той робить, хто не вміє – той учить робити інших. Так ось: ці – вміють. І дуже зацікавлені в розумних та активних студентах, які не бояться працювати і вчитися! Отож прочитай цей текст сам і зроби перепост.

Гарант цієї програми Олекса Підлуцький – хто не знає, що то за один, хай подивиться у вікіпедії, гугл у поміч – згодився розмістити тут свою адресу pidlutsky@ukr.net і пообіцяв особисто відповісти кожному абітурієнту на всі питання. Пишіть, не соромтеся. Бо сором’язливий журналіст – нонсенс на кшталт смаженої криги.