04119, м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 36/1
+380 44 481 44 74 journselect@univ.kiev.ua

Спортивна журналістика

Освітньо-професійна освітня програма, нормативний термін навчання 1,5 р.

Освітня магістерська програма «Спортивна журналістика», відкрита при координації Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка і Національного університету фізичного виховання і спорту України, має на меті дати студентам професійні навички в сфері журналістики: розуміння суті спортивної журналістики та її місії в сучасному суспільстві; бачення загальних тенденцій  і перспектив розвитку українських і закордонних спортивних ЗМК; вивчення методів роботи спортивного журналіста в різних медіа. Студенти знатимуть сучасні тренди сфери фізичної культури і спорту, актуальні проблеми спортивного менеджменту, вивчатимуть спортивну психологію, спортивне право, агенційну діяльність у спорті, специфіку роботи прес-служб клубів, федерацій та прес-секретарство, статистику і прогнозування у спорті тощо.

Під час навчання в магістратурі студенти навчаться самостійно збирати фактичні дані, необхідні для створення журналістського твору спортивної тематики; використовувати актуальні довідкові знання для практичної підготовки матеріалу; створювати самостійні спортивні журналістські матеріали для певного ЗМК (в залежності від спеціалізації). Всі студенти магістратури проходитимуть практику в провідних вітчизняних медіа, тісно співпрацюватимуть із Асоціацією спортивних журналістів України.

Наші випускники матимуть необхідні знання для:

  • професійної діяльності в будь-яких видах ЗМІ;
  • роботи спортивним аналітиком, спортивним оглядачем, теле-радіо коментатором, співробітником прес-служб спортивних федерацій, державних і приватних спортивних компаній;
  • організації роботи прес-центру під час спортивних заходів.